Metsävisan 2017 finaalin kutsulista

Onnea voittajille! Finaaliin kutsutaan sata parasta koulun voittajaa opettajansa kanssa. Finalistit visailevat Suomen luontokeskus Haltiassa ja Taitaja 2017 -tapahtumassa Helsingin messukeskuksessa 15.-16. toukokuuta.

Kutsuttavat koulun nimen mukaan aakkostettuna

Koulun voittaja Koulu Kunta
1 Harri Marttinen Anttolan yhtenäiskoulu Mikkeli
2 Teemu Leppävuori Armfeltin koulu Halikko
3 Ninni Kannas Arppen koulu Kitee
4 Wendi Kivistö Eskolanmäen koulu Kouvola
5 Malva Lahtinen Espoon yhteislyseon koulu Espoo
6 Petra Mattila Eurajoen Yhteiskoulu Eurajoki
7 Lasse Kylä-Kause Euran yhteiskoulu Eura
8 Vilma Hokkanen Europaeuksen koulu Savitaipale
9 Taru Kyllönen Frosteruksen koulu Kärsämäki
10 Tomi Pajunen Hartolan yhtenäiskoulu Hartola
11 Hannes Halminen Hj. Nortamon peruskoulu Rauma
12 Saara Salonen Huutjärvenkoulu Huutjärvi
13 Annika Vesa Iitin yläkoulu Kausala
14 Oskari Imponen Isokylän koulu /Kemijärvi Kemijärvi
15 Elina Junnila Isoniitun koulu Klaukkala
16 Juho Vuorio Isonkyrön yläkoulu Isokyrö
17 Helmi Parikka Jaakko Ilkan koulu Ilmajoki
18 Touko Mäkelä Juupajoen koulukekus Korkeakoski
19 Venla Haapaniemi Jämijärven keskuskoulu Jämijärvi
20 Miro Karsikas Kajaanin Lyseo Kajaani
21 Eevi Sutela Kalevankankaan koulu Mikkeli
22 Ira Pynnönen Kankaisten koulu Kangasniemi
23 Lauri Kotilainen Kannonkosken koulu Kannonkoski
24 Venla Väisänen Karihaaran koulu Kemi
25 Vilja Minkkinen Karjaan yhteiskoulu Karjaa
26 Emilia Lampinen Kauhavan yläkoulu Kauhava
27 Mira Paldanius Keuruun yhteiskoulun yläkoulu Keuruu
28 Leevi Leppänen Kinnulan keskuskoulu Kinnula
29 Eemeli Sinkkonen Kirjolan koulu Parikkala
30 Paavo Korhonen Kirkkokadun koulu Nurmes
31 Jasmin Vainio Kiukaisten yhteiskoulu Kiukainen
32 Riina Saari Kokemäen yhteiskoulu Kokemäki
33 Taneli Mutanen Korpitien koulu Paltamo
34 Juha-Matti Kuusjärvi Kuulammen koulu Tyrnävä
35 Eetu Reijonen Lahden yhteiskoulu Lahti
36 Eero Hannikainen Langinkosken koulu Kotka
37 Siiri Keurulainen Lapunmäen koulu Konnevesi
38 Liisa Lindbom Lestin koulu Lestijärvi
39 Milla Martikainen Lieksan keskuskoulun yläkoulu Lieksa
40 Lassi Uljas Linnajoen koulu Porvoo
41 Eerika Perkkiö Liperin koulu Liperi
42 Elsa Typpö Lopen yläkoulu Loppi
43 Suvi-Maria Salonen Lyseonmäen koulu Heinola
44 Eerika Tervo Maikkulan yhtenäiskoulu Oulu
45 Oona  Lehtinen Mansikkalan koulu Imatra
46 Anni Lumiainen Maskun Hemmingin koulu Masku
47 Pinja Sarjanoja Merikosken koulu Oulu
48 Aapeli Turkka Mertalan yhtenäiskoulu Savonlinna
49 Sari Pousi Miehikkälän koulu Miehikkälä
50 Piritta Pennanen Mäntyharjun Yhtenäiskoulu Mäntyharju
51 Madleena Berg Mäntysalon koulu Klaukkala
52 Arttu Sepänheimo Napapiirin yläaste Saarenkylä
53 Olli Litmanen Neulamäen koulu Kuopio
54 Telma Träskvik Närpes högstadieskola Närpes
55 Tuomas Simula Nöykkiön koulu Espoo
56 Saara Virkkunen Olarin koulu Espoo
57 Kiia Tefke Oulun normaalikoulun perusaste Oulu
58 Aila-Alisa Aikioniemi Ounasvaaran peruskoulu Rovaniemi
59 Joel Jansson Pappilansalmen koulu Hamina
60 Anni Heikkilä Pellonpuiston koulu Huittinen
61 Alma Jyränki Peltolan koulu Vantaa
62 Sofia Alanko Petäjäveden yläaste Petäjävesi
63 Aino Ristolainen Pielisjoen koulu Joensuu
64 Maria Jokinen Pikkolan koulu Kangasala
65 Otto Tahvanainen Polvijärven yläaste Polvijärvi
66 Aleksi Myllyneva Posion peruskoulu Posio
67 Annikaisa Vainiotalo Puistokadun koulu Loimaa
68 Eemeli Tynkkynen Punkaharjun koulu Punkaharju
69 Jenni Rompasaari Puolimatkan koulu Hyvinkää
70 Aapo-Matti Yrjänä Puustellin koulu Pielavesi
71 Vilko Ahlholm Pyhäselän koulu Hammaslahti
72 Henriikka Häkkinen Pyörön koulu Kuopio
73 Viivi Mäenpää Rajamäen yläaste Rajamäki
74 Onni Haikonen Rantasalmen yläaste Rantasalmi
75 Aino Paso Ranuan yläaste Ranua
76 Maija Rahkola Raumankarin koulu Himanka
77 Heta Harju Raumon koulu Tornio
78 Valtteri Lainio Rieskalähteen koulu Turku
79 Elina Heikkinen Ruukinkankaan koulu Suomussalmi
80 Rosa Smed Salmen koulu Pyhäsalmi
81 Jaakko Lensu Sammonlahden koulu Lappeenranta
82 Katariina Vehkala Siikaisten yhtenäiskoulu Siikainen
83 Matias Kinnanen Sylvään koulu Sastamala
84 Liisi-Lotta Sotaniemi Syväkankaan koulu Kemi
85 Vertti-Eemeli Hytönen Tainiomäen koulu Kivijärvi
86 Elia Kulmala Tampereen kristillinen koulu Tampere
87 Silja Turunen Tapainlinnan koulu Hyvinkää
88 Evert Odé Tapiolan koulu Espoo
89 Ella Kämäräinen Tenetin koulu Vuokatti
90 Jenni Korppi Valkealan yläkoulu Valkeala
91 Otso Pesonen Vartiokylän yläasteen koulu Helsinki
92 Maria Korpela Vehkalahden koulu Poitsila
93 Pyry Partanen Vehmersalmen koulu Vehmersalmi
94 Laura Kanerva Veikkolan koulu Veikkola
95 Ville Huuskonen Vesannon yhtenäiskoulu Vesanto
96 Iris Kause Viherlaakson koulu Espoo
97 Miro Kuusela Vimpelin yhteiskoulu Vimpeli
98 Jimi Salonen Vinkkilän koulu Vinkkilä
99 Kaisa Hellä Virolahden yläaste Virolahti
100 Tomi Päivänsäde Vistan koulu Paimio

Kutsuttavat postinumeron mukaan järjestettynä

Koulun voittaja Koulu Postinro Kunta
1 Saara Virkkunen Olarin koulu 02070 Espoo
2 Otso Pesonen Vartiokylän yläasteen koulu 00099 Helsinki
3 Alma Jyränki Peltolan koulu 01300 Vantaa
4 Elina Junnila Isoniitun koulu 01800 Klaukkala
5 Madleena Berg Mäntysalon koulu 01820 Klaukkala
6 Evert Odé Tapiolan koulu 02070 Espoo
7 Iris Kause Viherlaakson koulu 02070 Espoo
8 Malva Lahtinen Espoon yhteislyseon koulu 02070 Espoo
9 Tuomas Simula Nöykkiön koulu 02340 Espoo
10 Laura Kanerva Veikkolan koulu 02880 Veikkola
11 Viivi Mäenpää Rajamäen yläaste 05200 Rajamäki
12 Silja Turunen Tapainlinnan koulu 05800 Hyvinkää
13 Jenni Rompasaari Puolimatkan koulu 05830 Hyvinkää
14 Lassi Uljas Linnajoen koulu 06100 Porvoo
15 Vilja Minkkinen Karjaan yhteiskoulu 10320 Karjaa
16 Elsa Typpö Lopen yläkoulu 12700 Loppi
17 Eetu Reijonen Lahden yhteiskoulu 15110 Lahti
18 Suvi-Maria Salonen Lyseonmäen koulu 18100 Heinola
19 Tomi Pajunen Hartolan yhtenäiskoulu 19600 Hartola
20 Valtteri Lainio Rieskalähteen koulu 20300 Turku
21 Jimi Salonen Vinkkilän koulu 20320 Vinkkilä
22 Anni Lumiainen Maskun Hemmingin koulu 21250 Masku
23 Tomi Päivänsäde Vistan koulu 21530 Paimio
24 Teemu Leppävuori Armfeltin koulu 24800 Halikko
25 Hannes Halminen Hj. Nortamon peruskoulu 26100 Rauma
26 Petra Mattila Eurajoen Yhteiskoulu 27100 Eurajoki
27 Jasmin Vainio Kiukaisten yhteiskoulu 27400 Kiukainen
28 Lasse Kylä-Kause Euran yhteiskoulu 27510 Eura
29 Katariina Vehkala Siikaisten yhtenäiskoulu 29810 Siikainen
30 Annikaisa Vainiotalo Puistokadun koulu 32200 Loimaa
31 Anni Heikkilä Pellonpuiston koulu 32700 Huittinen
32 Riina Saari Kokemäen yhteiskoulu 32800 Kokemäki
33 Elia Kulmala Tampereen kristillinen koulu 33680 Tampere
34 Touko Mäkelä Juupajoen koulukekus 35500 Korkeakoski
35 Maria Jokinen Pikkolan koulu 36200 Kangasala
36 Matias Kinnanen Sylvään koulu 38200 Sastamala
37 Venla Haapaniemi Jämijärven keskuskoulu 38800 Jämijärvi
38 Sofia Alanko Petäjäveden yläaste 41900 Petäjävesi
39 Mira Paldanius Keuruun yhteiskoulun yläkoulu 42700 Keuruu
40 Lauri Kotilainen Kannonkosken koulu 43300 Kannonkoski
41 Vertti-Eemeli Hytönen Tainiomäen koulu 43800 Kivijärvi
42 Leevi Leppänen Kinnulan keskuskoulu 43900 Kinnula
43 Siiri Keurulainen Lapunmäen koulu 44300 Konnevesi
44 Wendi Kivistö Eskolanmäen koulu 45150 Kouvola
45 Jenni Korppi Valkealan yläkoulu 45370 Valkeala
46 Annika Vesa Iitin yläkoulu 47401 Kausala
47 Eero Hannikainen Langinkosken koulu 48310 Kotka
48 Saara Salonen Huutjärvenkoulu 49210 Huutjärvi
49 Joel Jansson Pappilansalmen koulu 49400 Hamina
50 Maria Korpela Vehkalahden koulu 49410 Poitsila
51 Sari Pousi Miehikkälän koulu 49700 Miehikkälä
52 Kaisa Hellä Virolahden yläaste 49900 Virolahti
53 Eevi Sutela Kalevankankaan koulu 50100 Mikkeli
54 Ira Pynnönen Kankaisten koulu 51200 Kangasniemi
55 Harri Marttinen Anttolan yhtenäiskoulu 52100 Mikkeli
56 Piritta Pennanen Mäntyharjun Yhtenäiskoulu 52700 Mäntyharju
57 Jaakko Lensu Sammonlahden koulu 53850 Lappeenranta
58 Vilma Hokkanen Europaeuksen koulu 54800 Savitaipale
59 Oona  Lehtinen Mansikkalan koulu 55100 Imatra
60 Aapeli Turkka Mertalan yhtenäiskoulu 57200 Savonlinna
61 Eemeli Tynkkynen Punkaharjun koulu 58500 Punkaharju
62 Onni Haikonen Rantasalmen yläaste 58900 Rantasalmi
63 Eemeli Sinkkonen Kirjolan koulu 59100 Parikkala
64 Helmi Parikka Jaakko Ilkan koulu 60800 Ilmajoki
65 Juho Vuorio Isonkyrön yläkoulu 61500 Isokyrö
66 Emilia Lampinen Kauhavan yläkoulu 62200 Kauhava
67 Miro Kuusela Vimpelin yhteiskoulu 62800 Vimpeli
68 Telma Träskvik Närpes högstadieskola 64230 Närpes
69 Maija Rahkola Raumankarin koulu 68100 Himanka
70 Liisa Lindbom Lestin koulu 69440 Lestijärvi
71 Olli Litmanen Neulamäen koulu 70150 Kuopio
72 Henriikka Häkkinen Pyörön koulu 70820 Kuopio
73 Pyry Partanen Vehmersalmen koulu 71310 Vehmersalmi
74 Ville Huuskonen Vesannon yhtenäiskoulu 72300 Vesanto
75 Aapo-Matti Yrjänä Puustellin koulu 72400 Pielavesi
76 Paavo Korhonen Kirkkokadun koulu 75500 Nurmes
77 Aino Ristolainen Pielisjoen koulu 80260 Joensuu
78 Milla Martikainen Lieksan keskuskoulun yläkoulu 81700 Lieksa
79 Vilho Ahlholm Pyhäselän koulu 82200 Hammaslahti
80 Ninni Kannas Arppen koulu 82500 Kitee
81 Eerika Perkkiö Liperin koulu 83100 Liperi
82 Otto Tahvanainen Polvijärven yläaste 83700 Polvijärvi
83 Taru Kyllönen Frosteruksen koulu 86710 Kärsämäki
84 Rosa Smed Salmen koulu 86800 Pyhäsalmi
85 Miro Karsikas Kajaanin Lyseo 87100 Kajaani
86 Taneli Mutanen Korpitien koulu 88300 Paltamo
87 Ella Kämäräinen Tenetin koulu 88610 Vuokatti
88 Elina Heikkinen Ruukinkankaan koulu 89600 Suomussalmi
89 Kiia Tefke Oulun normaalikoulun perusaste 90014 Oulu
90 Eerika Tervo Maikkulan yhtenäiskoulu 90240 Oulu
91 Pinja Sarjanoja Merikosken koulu 90500 Oulu
92 Juha-Matti Kuusjärvi Kuulammen koulu 91800 Tyrnävä
93 Venla Väisänen Karihaaran koulu 94200 Kemi
94 Liisi-Lotta Sotaniemi Syväkankaan koulu 94700 Kemi
95 Heta Harju Raumon koulu 95460 Tornio
96 Aila-Alisa Aikioniemi Ounasvaaran peruskoulu 96400 Rovaniemi
97 Arttu Sepänheimo Napapiirin yläaste 96900 Saarenkylä
98 Aino Paso Ranuan yläaste 97700 Ranua
99 Aleksi Myllyneva Posion peruskoulu 97900 Posio
100 Oskari Imponen Isokylän koulu 98400 Kemijärvi